آدرس: کاشان، میدان چهارده معصوم، خیابان مفتح،کوچه گلساز پ۳۷

قوانین و مقررات مترجمان

سایت ترجمه گران محلی است برای اجتماع مترجمین حرفه ای . ترجمه گران سفارشات را به صورت آنلاین از مشتریان دریافت و برای ترجمه در اختیار مترجمان قرار می دهد. مترجمان موظف هستند قوانین سایت را مطالعه و رعایت نمایند.  

شرایط لازم برای همکاری

قبولی در آزمون تعیین صلاحیت، ارائه مدارک و اطلاعات مورد نیاز

نحوه کار مترجم

 • مترجمین به صورت دورکاری پروژه های ترجمه را انجام می دهند. دستمزد و زمان انجام هر پروژه ترجمه در ابتدای کار مشخص است. مترجمی که ترجمه ای را انتخاب می کند متعهد به انجام ترجمه با دستمزد مشخص شده در زمان تعیین شده است. لیست زمان و هزینه ترجمه هر سفارش را می توانید در مقابل آن سفارش مشاهده نمائید. نحوه برآورد قیمت متناسب با هر صفحه استاندارد و یا تعداد کلمات متن مبدا محاسبه شده است.منظور از صفحه استاندارد 250 کلمه از متن مبدأ می باشد.
 • در ترجمه های به زبان مقصد فارسی از فونت های متداول B Nazanin، B Lotus برای متن اصلی و B Titr برای تیتر و عنوان استفاده نمائید. در ترجمه های به زبان مبدا فارسی از فونت های رایج Times New Roman، Cambria، Calibri، استفاده نمائید.
 • وقتی سفارشی را برای ترجمه انتخاب می کنید، متعهد می شوید در زمان مشخص شده کار ترجمه و تایپ سفارش را تکمیل و فایل نهایی را روی سایت بارگذاری نمایید. در صورت تاخیر خسارات وارده متوجه مترجم خواهد بود.
 • مترجم قبل از ثبت سفارش برای خود بایستی فایل سفارش را دانلود کرده و بررسی اجمالی انجام دهد. بدیهی است بعد از قبول سفارش و ثبت سفارش برای مترجم، لغو سفارش از جانب مترجم امکان پذیر نخواهد بود.
 • هر مترجم می تواند یک سفارش را انجام دهد. پس از تحویل سفارش، مترجم می تواند سفارش بعدی را اختیار کرده و انجام دهد. در صورت صلاح دید تیم پشتیبانی و احراز صلاحیت مترجم، در خواست انجام چند سفارش به صورت همزمان قابل انجام است.
 • به دلیل آنلاین بودن کار، مترجم می بایست پاسخگوی تماس های مرکز باشد. تیم پشتیبانی وظیفه نظارت بر کار مترجمین و سفارشات را انجام می دهد و ممکن است از طریق ایمیل، سیستم پیام و تلفن با شما تماس بگیرند. شما موظف هستید همکاری لازم را انجام دهید.

حریم سایت، امنیت و حق نشر

 • تمام اطلاعات (سفارشات ترجمه، صفحات سایت، نحوه قیمت گذاری، نرم افزارها، ...) شامل شرایط محرمانگی می شود و نباید به هیچ وجه در اختیار شخص سوم قرار گیرد. درصورتی که مشخص شود این شرایط حفظ نشده است حساب کاربری شما بدون اطلاع قبلی مسدود خواهد شد.
 • تمامی حقوق اثر بعد(قبل و در زمان) ترجمه متعلق به مشتری سفارش است. مترجم هیچگونه حقی برای انتشار به هر نحو یا استفاده از کل یا بخشی از اثر را نخواهد داشت.
 • از کلمه عبور خود محافظت کنید. درصورتی که شخص دیگری از حساب کاربری شما به هر عنوان استفاده کند تمامی مسولیت به عهده شما خواهد بود.
 • مترجم موظف است در صورت مشاهده هرگونه سفارش ترجمه حاوی مصادیق مجرمانه و خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران، پشتیبانی سایت را آگاه سازد.
 • تمامی ارتباطات بین مشتری و مترجم از طریق سایت انجام می شود. مترجم حق ندارد هیچ گونه اطلاعات تماس (تلفن، ایمیل، سایت، ...) را در اختیار مشتری قرار دهد. در صورت مشاهده حساب کاربری بدون اطلاع قبلی مسدود خواهد شد.

تسویه حساب

تسویه حساب مطابق توضیحات در بخش راهنما به حساب مترجمان واریز خواهد شد. مترجم موظف است اطلاعات حساب بانکی خود را در بخش مربوطه مطابق راهنما وارد نماید. درصورتی که بدلیل کامل نبودن اطلاعت بانکی، تسویه حساب انجام نشود. تسویه حساب به ماه بعد موکول خواهد شد.  تسویه حساب مترجمان یک بار در ماه انجام می شود. تسویه حساب مترجمانی که همکاری بهتری با مرکز داشته باشند و امتیاز بیشتری کسب کنند، سریع تر انجام خواهد شد.

حساب مترجمی

هر شخص فقط می تواند یک حساب مترجمی داشته باشد.

ترجمه ماشینی

مترجم امکان استفاده از نرم افزارهای کمک ترجمه، TM، دیکشنری، Google Translate و ... را برای پیدا کردن معنی لغات یا افزایش سرعت ترجمه دارد. در نهایت ترجمه باید غیر ماشینی باشد. در هر سطحی مشخص شود ترجمه ای توسط نرم افزار انجام شده حساب کاربری شما مسدود می شود.

جریمه ها

 • ترجمه ماشینی: مسدود شدن کامل حساب مترجم
 • در صورتی که مترجم، سفارش ترجمه را در زمانی بیش از زمان تحویل در نظر گرفته شده تحویل دهد، هیچ حقوقی از بابت آن سفارش به مترجم تعلق نخواهد گرفت.  در موارد خاص، حق هرگونه تصمیم گیری با پشتیبانی سایت است.
 • در صورتی که مشتری به دلیل تاخیر مترجم، سفارش خود را لغو کند، هیچ دستمزدی به وی تعلق نخواهد گرفت.
 • در صورت ناراضی بودن مشتری از ترجمه انجام شده، ترجمه توسط تیم پشتیبانی ارزیابی می شود. در صورت محق بودن مشتری، سفارش مرجوع میشود و دستمزدی بابت آن سفارش به مترجم پرداخت نمیشود.

 

تغییر شرایط و قوانین

سایت حق تغییر در قوانین را برای خود محفوظ می داند و این قوانین و شرایط ممکن است بدون اطلاع قبلی تغییر کنند. لطفا به صورت دوره ای این صفحه را مطالعه فرمایید.